Vblock sistemleri ile yüksek performans düşük maliyet
31.03.2016
Vblock sistemler dünyanın en gelişmiş bütünleşik alt yapısıdır. Bu sistemler BT alt yapı planlamamız da yüksek düzey de iş becerisi sunarken aynı zaman da gerçek dönüşümünde kapılarını aralıyor. Sonuç olarak değerlendirdiğimiz de daha hızlı uygulama kurulumu, daha yüksek erişim ve daha düşük toplam sahip olma maliyeti sunar. Vblock sistemler günümüz de çok yaygın olarak kullandığımız Bulut teknoloji ve aynı zaman da BT teknolojilerinin de ( IT-as-a-services), veri merkezlerini dönüşümüne imkan sağlayarak daha esnek alt yapı uygulamaların da hizmet odaklı yaklaşımı desteklemesine imkan sağlar.
 
VCE’nin sunduğu yenilikler; BT’nin eski modellerinden daha performans odaklı, yüksek iş düzeyin de beceri sağlayan uygulamaya yönelik hizmet şeçebildiği yeni modelemeye göre geçişi hızlandırır. 
 
Neden VCE - VBLOCK ?
Sektörün en iyisi (Best of breed) sunucu, ağ depolama teknolojilerini kullanma imkanı sağlar.
Fabrikadan üretimi sayesinde konfigürasyon ve test kurulumlarımızı daha hızlı optimizasyon sağlama imkanı sunar.
Bütünleşik koruma (Integrated protection) ve mobilite çözümleri sayesin de veri merkezlerimiz de yedekleme,kopyalama, iş yükü dengeleme ve işin sürekliliği, disaster recovery (felaket kurtarma) olanaklarına sahip olursunuz.
Bütünleşik yönetimi sayesin de birden fazla yönetim sisteminin tek çatı altında toplandığı ve gerekliliklerin  aynı anda karşılamasını sağlar ve BT alanın da verimliğili arttırır.
Tek yaşam döngüsü ile sistem uyumluluğunu ve performasını garanti altına alarak maliyetleri azaltır.
Uygulama optimizasyonları ile test imkanı sunarak iş açısından hayati öneme sahipttir.
Kapsamlı alt yapı desteği ile alt yapı ve veri koruma çözümünüzün tamamını VCE support desteği aracılığıyla tek bir yerden takip edebileceğimiz, sorunları tespit edip çözmek için birden fazla hizmet sağlayıcı ile uğraşmamıza gerek kalmadan sorunların çözümünü tek bir nokta dan VCE support ile hızlandırma imkanı sağlar.
Bütünleşik alt yapı eğitimi ve sertifikaları sayesin de BT çalışanlarınızın faklı alanlardaki uzmanlıklarını ortaya koyarak günlük işleri basitleştirmesini sağlar.
VCE’nin bütünleşik alt yapı ürün ve servisleri uygulamalarınızın daha hızlı kurulması, daha düşük maliyetle ve daha az risk ile ihtiyaç duyduğumuz performansı elde etmemize olanak tanır.
 
VBLOCK System BT Yöneticisi olarak benim kullanım deneyimlerimin sonucun da vardığım sonuç  bu üründe Blade sistemler kullanıldığı için karmaşık sunucu çöplüğüne dönen sistem odalarının ortadan kalması, ve  IT,Network , Database Storage and Backup ürünlerini tek bir çatı altında toplayan ve bize üç farklı disiplini tek parça olacak biçim de birleştirildiğin den Vblock platform ortamının yönetimi için gereken maliyet oranın da ciddi bir azalma sağlamasıdır.
 
Vblock system paketinin içeriği Cisco,EMC ,Vmware ve Intel’in ürünlerinin tek bir pakette toplanmasını sağlayıp. BT giderlerini önemli ölçü de azaltan, bütünleşik altyapı ve bulut tabanlı bilgi teknolojileri tabanlarını benimsemesidir. VCE, VBlock sistemleri aracılığı ile endistüstirisinin tek tamamen bütünleşik ve tamamen sanallaştırılmış bulut alt yapı hizmetini tarafımıza sunuyor olmasıdır.
 
Mobit Haber